MFW odradza Polsce wprowadzenie podatku węglowego

INFO: Wprowadzenie podatku węglowego w Polsce byłoby negatywne dla zatrudnienia m.in. w górnictwie – ocenił Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

 

Z szacunków MFW wynika, że wprowadzenie w Polsce podatku węglowego w wysokości 50 USD od tony CO2 skutkowałoby w horyzoncie do 2030 r. utratą ok. 40 tys. miejsc pracy więcej w górnictwie i sektorach powiązanych niż w scenariuszu braku wprowadzenia takiego podatku. W całej gospodarce spadek zatrudnienia po wprowadzeniu podatku wyniósłby wg MFW 0,3-0,9% całości zatrudnienia.

 

Źródło: interia.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
1084 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
1084
Użytkownik
1084

Przede wszystkim podatek od węgla zwiększa ilość syfu jaki ludzie produkują przy paleniu. Coraz droższy węgiel, wymusza na ludziach kupno coraz gorszego jakościowo opału. Co skutkuje coraz większym zakopceniem.
Jadąc przez miasteczka i wsie, ciągnie się smród palonej płyty OSB, wiórowej itp. politury z mebli, a gdzieniegdzie butelek plastikowych itd.
To dzięki ekologom.

Swoją drogą zastanawia mnie jeszcze inna sprawa. Jakim trzeba być kretynem, aby forsować zmniejszenie ilości wody w ubikacji. Niech sobie jedne z drugim debilem, nasra do morza i do akwarium i zobaczy efekty swojej pracy, to się dowie dlaczego w fekaliach powinno być jak najwięcej wody.