Marszałek Sejmu popełniał przestępstwa?

INFO: Z wojskowego gulfstreama G550 na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysiadały czasem same dzieci marszałka – twierdzą pracownicy, którzy obsługiwali te loty. To już nie nadużycie, to domniemane przestępstwo – pisze “Rzeczpospolita”.

 

Jak przyznało Centrum Informacyjne Sejmu, marszałek Sejmu NCz. Marek Kuchciński z PiS 23 razy latał z rodziną rządowym samolotem. Wcześniej Kancelaria Sejmu zaprzeczała, by tego typu loty w ogóle miały miejsce.

“Rz” wskazuje co najmniej dwa poważne problemy związane z tym procederem. Po pierwsze, status lotów HEAD nadaje się lotom z prezydentem RP, marszałkiem Sejmu, marszałkiem Senatu i premierem RP; nie mogą być to członkowie rodzin najważniejszych osób w państwie, chyba że towarzyszą VIP-owi w oficjalnej delegacji; loty marszałka na linii Warszawa-Rzeszów taką delegacją nie były – podkreśla gazeta. Po drugie, pracownicy obsługujący loty wojskowego samolotu powiedzieli gazecie, że czasami przewożone w ten sposób były same dzieci marszałka. Sprawa jest poważna, bowiem mowa o przestępstwie, za które grozi nawet 8 lat więzienia – zaznacza “Rz”. Wg niej, mogło dojść m.in. do fałszowania dokumentacji, nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.

 

Źródło: rp.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o