Mali przedsiębiorcy skarżą Lidl i Kaufland

INFO: Portal money.pl donosi, że Solidarność i małe polskie sklepy chcą skarżyć niemieckie sklepy Lidl i Kaufland do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za preferencyjne kredyty, jakich udzieliły im Bank Światowy i EBOiR.

Portal przypomina, że niemiecka Grupa Schwarz (Lidl i Kaufland) dostała preferencyjne kredyty na kwotę ok. 900 mln USD na rozwój sieci sklepów w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Pieniądze miały być przeznaczone na wyrównywanie nierówności w bogactwie różnych państw.

Portal donosi, że UOKiK problemu nie widzi, sklepikarze jednak nie mają zamiaru składać broni.

– Sprawa udzielenia kredytu w takiej wysokości dla sieci handlowych jest co najmniej zadziwiająca. Aby w pełni zdać sobie sprawę, co znaczy prawie miliard dolarów, należy wziąć pod uwagę, że stanowi to równowartość obrotów rocznych w sporej sieci handlowej. Trudno wyobrazić sobie, aby jakakolwiek polska sieć handlowa – nawet posiadająca więcej placówek niż którykolwiek z beneficjentów tego kredytu – mogła liczyć choćby na kredyt w wysokości części tej kwoty – mówi p. Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu, która zrzesza małe sklepy.

Źródło: money.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o