fbpx

Macierewicz wyrzucił fortunę w błoto?

INFO: Gigantyczne pieniądze przeznaczone na wykształcenie najlepszych generałów w Polsce zostały po prostu wyrzucone. Ich wiedza zmarnowana – pisze fakt.pl.

Portal przypomina, że JE Antoni Macierewicz, szef MON z PiS, w ostatnim czasie pozbył się z armii 20 generałów. Portal zauważa, że w ten sposób pieniądze na wykształcenie generałów zostały wyrzucone w błoto.

– Policzenie, ile kosztuje wykształcenie jednego generała, jest niezmiernie trudne. Najdelikatniej można powiedzieć, że jest to pomiędzy kilkoma a kilkunastoma milionami dolarów – mówi gen. Roman Polko, były szef GROM. – Kursy np. dla jednostek specjalnych, gdzie trzeba używać np. śmigłowców kosztują olbrzymie pieniądze. Amerykanie zazdrościli mi, że mogłem w ich kraju przechodzić takie szkolenie jako obcokrajowiec – dodaje.

Jego zdaniem nie da się wprost wyliczyć bezcennego doświadczenia i wiedzy, jaką generałowie zyskują w trakcie lat służby, w tym podczas misji zagranicznych.

– A tacy generałowie odeszli w ostatnim czasie. W Stanach Zjednoczonych Donald Trump natychmiast zatrudnił u siebie odchodzących do cywila trzech generałów. U nas pan prezydent podziękował i pochwalił odchodzącego generała Mieczysława Gocuła (który m.in. ukończył kurs dla dowódców wojskowych w Kanadzie). Nie zatrudnił go jako doradcy, chociaż jego wiedza jest po prostu bezcenna. Efekt jest taki, że wśród doradców prezydenta Andrzeja Dudy, czyli zwierzchnika Sił Zbrojnych, nie ma nikogo z doświadczeniem – podkreśla gen. Polko.

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.