fbpx

Ludzie przerażeni podwyżkami cen za wywóz śmieci

INFO: Do portalu money.pl zgłaszają się kolejne osoby, które są oburzone gigantycznymi podwyżkami opłat za wywóz śmieci.

 

Portal pisze, że wywóz odpadów jest tak drogi, że niektórzy muszą kłamać w składanych deklaracjach. Np. jeden z mieszkańców Józefosławia w gminie Piaseczno alarmuje, że ceny wzrosły 3-krotnie. Przy 4-osobowej rodzinie, która nie segreguje odpadów, miesięczna opłata za wywóz śmieci wzrosła z 72 zł do 216 zł miesięcznie. W skali roku to więcej aż o 1728 zł. Emocji nie kryje też mieszkanka Piastowa.

– Podwyżka opłat za śmieci od 1 lipca jest dla nas szokująca. Do tej pory płaciliśmy 10 zł od osoby miesięcznie, a wzrosło do 25 zł. I to za śmieci segregowane. Rodzina 3-osobowa będzie płacić teraz 75 zł co miesiąc, co daje 900 zł rocznie, a to jest już znaczna kwota w budżecie przeciętnej rodziny. Tym bardziej dziwi nas podwyżka, że dokładnie segregujemy odpady – napisała p. Małgorzata.

Jeszcze więcej w Piastowie zapłaci rodzina, która nie segreguje odpadów – dokładnie 44 zł miesięcznie od osoby, wobec 17 zł przed podwyżką.

 

Zobacz także: UE na spółkę z PiS-em podnoszą ceny odbioru odpadów

 

Źródło: money.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o