Libertarianie przeciwko dyscyplinowaniu sędziów

INFO: Libertarianie sprzeciwiają się ustawie o przepisach dyscyplinarnych dotyczących sędziów – wzmacniającej kontrolę polityków nad nimi.

 

Libertarianie z Podbeskidzia na swojej stronie na Facebooku piszą, że sędziów kontrolować powinni beneficjenci ich usług, “poprzez mechanizmy rynkowe wymuszające jak najlepszą jakość i efektywność na konkurujących między sobą prywatnych sądach”.

– Postulujemy wzmacnianie funkcjonującego już bardzo dobrze w sprawach gospodarczych arbitrażu i poszerzanie jego kognicji, początkowo np. na umowy z konsumentami, a nie tylko pomiędzy podmiotami gospodarczymi, następnie na sprawy z zakresu prawa cywilnego, w których strony zawarły umowę przewidującą arbitraż, a równolegle do prawie wszystkich spraw wprowadzenie sędziów pokoju jako “zerowej instancji”, funkcjonujących początkowo na najniższym szczeblu, najbardziej lokalnie i oddolnie, i w sposób najmocniej urynkowiony, bo mogących konkurować między sobą na tym samym terytorium. Warto też rozważyć wybór sędziów, a także możliwość ich odwoływania, w głosowaniach powszechnych mieszkańców terenów ich jurysdykcji (od gmin, a nawet mniejszych wspólnot, po całą Polskę) – czytamy na koncie libertarian.

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
PiS to nie jest centrum, tylko lewica Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

To jest jakieś rozwiązanie.