Libertarianie chwalą… ekologów

INFO: Stowarzyszenie Libertariańskie pochwaliło inicjatywę “Wolny Las”.

 

Projekt “Wolny Las” to inicjatywa mająca na celu pozyskanie drogą crowdfundingu środków na zakup ponad 5 ha Puszczy Karpackiej położonych w Beskidzie Niskim, a następnie uczynienia ich strefą wolną od polowań i wycinki drzew. Twórcy projektu zakładają powołanie fundacji sprawującej pieczę nad lasem.

Jak wyjaśniają libertarianie, jest to przedsięwzięcie zasługujące na pochwałę z libertariańskiego punktu widzenia. Opiera się bowiem w 100% na dobrowolnych działaniach i wykorzystuje do osiągnięcia celu instytucję pokojowo nabytej własności prywatnej zamiast odgórnego, rządowego przymusu. Jest też namacalnym dowodem na możliwość stworzenia rezerwatu przyrody bez żadnego finansowania z budżetu państwa.

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
Piotr I.GrembowiczLeszy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr I.Grembowicz
Gość
Piotr I.Grembowicz

I tak, i nie, zob. skutki/efekty.

Leszy
Gość
Leszy

Konfederacja nie popiera ekologów tylko inicjatywę “Wolny las”. Przede wszystkim dlatego, że jest to inicjatywa na zasadach wolnościowych i wolnorynkowych. To, że jest to inicjatywa ruchów ekologicznych, które w swej naturze są raczej lewicowi, a mimo to stosuje do jej realizacji metody prawicowe, jest godne pochwały.
Niech redaktorzyny tego portalu nie szukają wzorców u portali szmatławców takich jak onet i wp, i nie stosują tych tanich, kłamliwych sztuczek.