fbpx

Lewica złożyła projekt uchylający ustawę dezubekizacyjną

INFO: Lewica złożyła projekt ustawy, który ma na celu uchylenie ustawy dezubekizacyjnej – donosi wprost.pl.

 

Projekt zawiera powrót do ustawowego wskaźnika 2,6% podstawy wymiaru emerytury za każdy rok służby pełnionej zarówno przed, jak i po 31 lipca 1990 r.

– Każdy funkcjonariusz, który służył Polsce, niezależnie w jakim okresie tej Polski, zasługuje na szacunek i zasługuje na to, żeby państwo dotrzymało umowy, jaką z tym funkcjonariuszem zawarło – wyjaśnił WCz. Andrzej Rozenek.

Z kolei zdaniem WCz. Włodzimierza Czarzastego, “zabieranie praw nabytych, czegoś, co państwo w imieniu państwa dało obywatelkom i obywatelom, służy źle stabilności państwa”.

– Dzisiaj zabierze się jednej grupie społecznej prawa nabyte, jutro zabierze się sędziom, pojutrze prokuratorom, a popojutrze wszystkim tym, którzy są, według partii rządzącej, nielojalni, agresywni, walczący o rzeczy, które partia rządząca nie uważa za ważne. To jest zła droga – dodał.

 

Źródło: wprost.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Piotr I.Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr I.Grembowicz
Gość
Piotr I.Grembowicz

Twardziele; teraz w sejmie czerwonego ścierwa/śmiecia jest więcej, więc robią swoje i zrobią w końcu, jak nie teraz to potem. Trzeba było jak w Rumunii – N. Ceausescu, szybki proces i wyrok KŚ etc.
A teraz to można sobie…