fbpx

Lekarze zaniepokojeni rewolucją w L4

INFO: Naczelna Rada Lekarska wyraziła zaniepokojenie zapowiadanymi zmianami w zasiłkach chorobowych – podaje money.pl.

 

Portal pisze, że od 2020 r. pacjenci będą musieli mieć 90 dni przerwy między jednym a drugim zwolnieniem, aby otrzymać zasiłek chorobowy z ZUS. Lekarze, choć rozumieją potrzebę walki z nadużyciami, zwracają uwagę, że mogą być “przymuszeni” do postępowania sprzecznego z powołaniem lekarskim, a to może być z kolei niebezpieczne dla pacjentów. Według doktora Krzysztofa Bukiela, przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL), “sposób walki z nadużyciami może być niebezpieczny dla ludzi uczciwych, którzy faktycznie zachorują zaraz po rozpoczęciu pracy lub działalności gospodarczej, a zwłaszcza jeśli zachorują na choroby, które wymagają wielomiesięcznego, wieloletniego leczenia i zwolnienia z pracy”.

 

Źródło: money.pl

2 thoughts on “Lekarze zaniepokojeni rewolucją w L4

  1. bo idzie tak naprawdę o wyłudzane od lat płatne zwolnienia, czyli ZUS; to trzeba zlikwidować… to nie będzie problemu i takich długaśnych zwolnień!
    JKM, ile razy byłeś na takim zwolnieniu?! płatnym! jak długim?! byłeś po nie w ZUS?! bo ja nie i nigdy w życiu do samej śmierci…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.