fbpx

Lekarze nie chcą się szczepić!

INFO: Szef warszawskiej izby lekarskiej wyraził oburzenie faktem, że ktoś chce narzucić lekarzom obowiązek szczepień – donosi gazetaprawna.pl.

Okazuje się, że lekarze, tak gorliwie namawiający do szczepień innych ludzi, sami raczej unikają szczepień. Wynika tak z zaleceń szefa pomorskiego sanepidu, który przekonywał, że należy jak najszybciej wprowadzić obligatoryjne szczepienia dla personelu medycznego, bo jest to grupa najbardziej narażona na kontakt z patogenami. Wypowiedź ta oburzyła p. Łukasza Jankowskiego, prezesa warszawskiej izby lekarskiej, który oświadczył, że "wprowadzanie obowiązku szczepień mogłoby zniechęcić lekarzy. Nikt nie lubi, jak mu się coś nakazuje".

Wypowiedź została natychmiast podchwycona przez przeciwników szczepień.

– To hipokryzja. Szczególnie że sami namawiają pacjentów, by przyjmowali szczepienia. Nie stoimy jednak na stanowisku wprowadzania obowiązkowych szczepień dla kadry medycznej. Jesteśmy za refundacją szczepień dla chętnych, czyli przy zachowaniu dobrowolności w ich przyjmowaniu, ale nie w razie zagrożenia epidemią. Czyli w razie konieczności, kiedy zachodzi potrzeba szczepień akcyjnych, odmowa nie wchodzi w grę – wyjaśnia p. Justyna Socha, prezes stowarzyszenia STOP NOP.

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o