fbpx

Lasy Państwowe: Polacy! Pozwalamy wam zbierać grzyby!

INFO: Lasy Państwowe poinformowały, że w przeciwieństwie do wielu państw zachodnich, grzyby w Polsce można zbierać w zasadzie bez ograniczeń – donosi stooq.pl.

 

Lasy Państwowe przypominają, że grzyby w polskich lasach można zbierać bezpłatnie i w zasadzie bez ograniczeń, choć są pewne wyjątki. Nie wolno ich zbierać np. w tych częściach lasu, gdzie jest stały zakaz wstępu. Tymczasem – jak przypominają Lasy – na zachodzie Europy nie wolno zbierać grzybów do celów komercyjnych, np. w Niemczech z lasu można wynieść tylko 2 kg grzybów dziennie. Z kolei w Holandii, zbieranie grzybów jest legalne, lecz tylko w małych ilościach do celów prywatnych. Można to też robić tylko w lasach należących do państwa. W Wielkiej Brytanii obowiązują limity wagowe. Zasady zbierania grzybów we Włoszech regulowane są przez szczegółowe przepisy lokalnych władz, za których złamanie grożą kary. Ukaranym można zostać za zbiór grzybów w nocy, za przekroczenie ich limitu, a nawet za to, że koszyk nie ma przewiewu.

 

Źródło: stooq.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
baszaLeszyPaweł K. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszy
Gość
Leszy

A mógł zabić.

basza
Użytkownik
basza

Stalin?

Paweł K.
Gość
Paweł K.

… bo grzyby są trujące cha cha; a może to jakieś lobby pieczarkowe, albo ci od grzybków halucynogennych?! cha cha prawdziwa UE jesteśmy w niej po same uszy aż do usranej śmierci?! kto wie…