fbpx

Kupcy okupują gabinet HGW

INFO: Grupa kupców zajęła gabinet p. Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Protestują przeciwko wysokim podwyżkom czynszu za ich sklepy – donosi Niezalezna.pl.

Kupcy żądają uchylenia decyzji, która pozwala na podnoszenie czynszów za ich sklepy. To efekt braku porozumienia między prywatną firmą Warszawskie Przejścia Podziemne a właścicielami sklepów. Podległy władzom stolicy Zarząd Dróg Miejskich zgodził się, by firma WPP zarządzała terenem należącym do miasta i czerpała z tego ogromne zyski – oburzają się kupcy.

Przedsiębiorcy nie zgadzają się na podwyżki, sprzeciwiają się usunięciu ich ze sklepów. 3 stycznia pojawił się kolejny problem – w przejściu podziemnym, gdzie protestują kupcy, robotnicy ustawili gipsowo-kartonową ścianę, która zasłoniła zbuntowane sklepy. Oficjalnie po to, by można było w tym miejscu przeprowadzić zaplanowany remont. Właściciele punktów sprzedaży skarżą się, że zostali "zamurowani". Dlatego zdecydowali się na zablokowanie gabinetu p. Gronkiewicz-Waltz – donosi serwis.

Zobacz także film na ten temat: Przejścia Podziemne w Warszawie.

Źródło: niezalezna.pl

Opracował: G.K.

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o