KRRiT: TVP wprowadza w błąd

INFO: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, po skargach telewidzów, wezwała telewizję publiczną, by nie wprowadzała swoich widzów w błąd – informuje magazyn "Press".

Chodzi o materiał "Wiadomości" z 31 marca, w którym reporter bronił nagród przyznanych ministrom przez Beatę Szydło. Na ekranie wyświetlono infografikę: nagrody PiS – 1,5 mln zł, nagrody PO – 626 mln zł. Zestawiono tym samym łączną kwotę nagród przyznanych przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL wszystkim urzędnikom ministerialnym z kwotą nagród dla ministrów rządu Beaty Szydło wypłaconych przez rok.

W rzeczywistości nagrody PiS dla ministrów znacznie przekraczały nagrody w czasach rządów PO-PSL (ok. 2,5 mln zł w latach 2016-2017 roku i 38 tys. zł w latach 2008-2015). Obecna partia rządząca również hojnie nagradza ministerialnych urzędników (wg "Super Expressu" 200 mln zł od przejęcia władzy do końca 2017 r.).

Tymczasem z materiału "Wiadomości" wynikało, że PiS wydaje na premie 400 razy mniej pieniędzy niż rząd PO-PSL. Jak podaje "Press", KRRiT wezwała TVP "do zaniechania działań polegających na prezentowaniu oraz porównywaniu materiałów źródłowych w sposób, który może wprowadzać odbiorców w błąd". Rada przyznała, że TVP naruszyła ustawę o radiofonii i telewizji.

Sprywatyzować!

Źródło: press.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o