fbpx

Kosztowna niewydolność sądów

INFO: Ponad 5,8 mln zł – to kwota, jaką w 2018 r. musiał zapłacić Skarb Państwa za przedłużające się procesy sądowe – informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Kwota szokuje tym bardziej, że sądy rozpoznały prawie milion spraw mniej niż w 2017 r. Gazeta powołuje się na dane z Ministerstwa Sprawiedliwości, które wskazują, że w zeszłym roku sądy uwzględniły (w całości lub w części) 2024 skargi na przewlekłość procesu. W 1969 sprawach wypłacono z tego tytułu rekompensatę finansową. Całkowita kwota odszkodowań wyniosła 5 837 861 zł i była najwyższa od co najmniej 8 lat – pisze “DGP”.

P. Małgorzata Stanek, sędzia SA w Łodzi, mówi w rozmowie z gazetą, że na przewlekłość prowadzonych postępowań ma wpływ m.in. decyzja ministra sprawiedliwości o wstrzymaniu na 2 lata konkursów na stanowiska sędziowskie. To, zdaniem sędzi, ma duże przełożenie na sytuację kadrową sądów, a tym samym na opieszałość całego wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: gazetaprawna.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JackHolborn
JackHolborn
2 lat temu

Redakcja śpi? Miał być nowszy, lepszy portal, a tu się produkuje jakiś przygłup i żadnej reakcji.

kucgej
kucgej
2 lat temu

Praca w spedycji, w rodzinej Polszczy wkurzała mnie od dawna. Cały czas stres, jakaś presja, a pieniądze coraz gorsze, jak to na socjalistycznym rynku. Wiosną, ale tylko kalendarzową, bo śniegu było pełno, ze spakowanymi dwoma walizkami ruszyłem moim starym golfem na podbój wysp, w których zacznie się zaraz brexit, Rozczarowanie pojawiło się szybciej niż zakładałem, rodaków-robaków pełno, a w spedycji wszystko poobsadzane… Przywiezione z kraju funciaki z każdym dniem topniały, a perspektywa tyrania na budowie coraz bliższa. Po miesiącu nudnego poszukiwania roboty, już nie british dreamu, ale jakiejkolwiek, zacząłem nawet rozglądać się za ogrodniczkami, każdy pomocnik murarza tak chodzi 😉… Czytaj więcej »