fbpx

Komenda będzie się domagał 18 mln zł odszkodowania

INFO: Mec. Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział, że jego klient – p. Tomasz Komenda – będzie się domagał 18 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa; po milionie złotych za każdy rok spędzony niesłusznie w więzieniu – donosi bankier.pl.

– Jeżeli uwzględnić 6 570 dni, które Tomasz Komenda spędził w zakładzie karnym, to jeżeli kwotę osiemnastu milionów złotych, a więc po milionie za każdy rok spędzony w zakładzie karnym się przeliczy, to wypada około 2700 zł za każdy dzień pobytu – powiedział p. Ćwiąkalski. Dodał, że taka kwota została ustalona po uwzględnieniu sytuacji w jakiej znalazł się p. Komenda .

– Jeżeli ktoś uważa, że to dużo, to niech przez kilka dni spróbuje przebywać w warunkach w jakich przebywał pan Komenda – tłumaczył mecenas.

Portal przypomina, że p. Komenda, który w 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki, odsiadywał wyrok w Zakładzie Karnym w Strzelinie. W połowie marca br. został przez sąd warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach. Według prokuratury – która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie – mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. 16 maja Sąd Najwyższy uniewinnił p. Komendę.

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments