fbpx

Kłótnia o Niesiołowskiego i Czumę

INFO: P. Elżbieta Zacharewicz, przewodnicząca Rady Miasta wBarczewie (warmińsko-mazurskie) z PO, została odwołana z funkcji po tym, jak nazwała Barczewo “zapyziałym miejscem”.

Radni argumentowali, że wypowiedzi w mediach przewodniczącej Zacharewicz nie licują z funkcją. Przekonywali, że przewodnicząca powinna w każdej sytuacji promować miasto, zaświadczać o jego znaczeniu, wielkości i tradycji, a tymczasem publiczne umniejszała rangę miasta.

Radni odrzucili także projekty uchwał autorstwa p. Zacharewicz, które przewidywały nadanie tytułu honorowego obywatelstwa miasta p. Stefanowi Niesiołowskiemu, wicemarszałkowi Sejmu i p. Andrzejowi Czumie, byłemu ministrowi sprawiedliwości. W uzasadnieniu p. Zacharewicznapisała m.in. że Stefan Niesiołowski to “wybitny polityk o wzorowej postawie moralnej". Podkreślała, że obaj politycy spędzili kilka lat w miejscowym więzieniu. Radni odrzucili obydwie uchwały większością głosów i zaapelowali, by przestać promować Barczewo przez pryzmat jednego z najsłynniejszych zakładów karnych w Polsce.

Źródło: bibula.com

Opracował: G.K.

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x