Klapa systemu fiskusa

INFO: Specjalny system fiskusa przez rok śledził ponad 13 mln kont bankowych firm i obywateli. Efekt? 291 blokad podejrzanych kont, na których było… 38,5 mln zł – pisze “Puls Biznesu”.

 

System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej (STIR) miał być jednym z najważniejszych narzędzi uszczelniania systemu podatkowego i zwalczania wyłudzeń podatku VAT, których skala szacowana jest nawet na kilkanaście miliardów złotych rocznie. Na dobre system ruszył latem 2018 r. Monitoring objął 13,3 mln kont, a do grupy wysokiego ryzyka zakwalifikowano 14,6 tys. podmiotów. Zablokowano na 72 godziny 291 rachunków bankowych należących do 77 podmiotów, podejrzewanych o związek z wyłudzeniami VAT. Zajęto na nich około 38,5 mln zł. Zdaniem ekspertów, to blamaż systemu.

 

Źródło: pb.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
sinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Nie ma się z czego cieszyć. Rząd potrzebuje pieniędzy na realizację kluczowego punktu programu wyborczego partii PiS i KORWiN (obniżenie wieku emerytalnego). Ja bym proponował nie kombinować już z tym STIRem, tylko sięgnąć prosto do kieszeni tych, którzy za tym głosowali – czyli wyborców PiS i KORWiN, a w przypadku tych drugich, także do kieszeni rodziców, bo większość kuców żyje z kieszonkowego, więc z tych “dochodów” nie załatamy dziury budżetowej. Niech lewacy i ich opiekunowie płacą za swoje durne pomysły / porażki wychowawcze.