fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

FUTURO: W poniedziałek Komitet Rady Ministrów będzie debatował nad przyjęciem projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych, który przewiduje m.in. przymusowe blokowanie użytkownikom Internetu dostępu do stron i usług wpisanych do Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych.

Mimo wielu bardzo krytycznych uwag na temat tego pomysłu (m.in. PTK Centertel, Fundacja Panoptykon, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Polska Grupa Użytkowników Linuksa, Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania, a nawet Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Urząd Komunikacji Elektronicznej) projekt został poddany jedynie kosmetycznym poprawkom.

W związku z tym p. Jacek Sierpiński, propagator anarchokapitalizmu i libertarianizmu, postanowił napisać list do Departamentu Komitetu Rady Ministrów z apelem o usunięcie z projektu m.in. rozwiązań dotyczących cenzury Inetrnetu. Cały list znajduje się tutaj. Równocześnie p. Sierpiński zwraca się do internautów z prośbą o poparcie dla jego działań i wysyłanie podobnych mejli do polskich władz.

Zobacz także: PTI przeciwko Rejestrowi Stron i Usług Niedozwolonych.

Opracował: TC

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x