fbpx

Kamiński pozwany przez Drzewieckiego

INFO: P. Mirosław Drzewicki wytoczył proces karny i cywilny p. Mariuszowi Kamińskiemu, byłemu szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego, m.in. za słowa, że są zeznania, iż były minister sportu i turystyki brał udział w praniu brudnych pieniędzy.

Pełnomocnik p. Drzewieckiego, mecenas p. Jacek Dubois oznajmił, że do sądu rejonowego Warszawa-Śródmieście złożony został prywatny akt oskarżenia o zniesławienie, a do sądu okręgowego Warszawa-Praga – cywilny pozew o naruszenie dóbr osobistych przeciwko p. Kamińskiemu – poinformowała PAP, cytowana przez portal Wprost.pl.

W wywiadzie opublikowanym w ubiegłym miesiącu w tygodniku "Uważam Rze" p. Kamiński stwierdził, że świadek koronny p. Piotr K. (pseudonim Broda) zeznał, że p. Drzewiecki "utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej".

– Sprawa dotyczyła jego zaangażowania w proceder legalizowania pieniędzy mafii, czyli prania brudnych pieniędzy. Z informacji tych wynikało również, że część tych środków została przeznaczona na nielegalne finansowanie PO – oznajmił były szef CBA.

Źródło: wprost.pl
Opracował: Dawid Pęgiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.