fbpx

Kaczyński: Postawimy na nauki humanistyczne

FUTURO: WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zadeklarował większy nacisk na nauki humanistyczne – donosi radiomaryja.pl.

 

– Polska nauka tkwiła w pewnym marazmie i trzeba pójść do przodu, spróbowaliśmy pójść do przodu. To odważna decyzja, ale słuszna, być może trzeba ją będzie korygować” – powiedział p. Kaczyński podczas konwencji PiS w Poznaniu. – Z całą pewnością trzeba będzie położyć większy nacisk na nauki humanistyczne – one są potrzebne, one budują bardzo znaczną część naszej kultury i pozwalają się w tej kulturze, ale także w kulturze światowej i to kulturze rozumianej najszerzej, rozeznać – dodał i podkreślił, że jest to ważne dla życia społecznego i narodowego. – Będziemy szli w tym kierunku – zapewnił.

 

Źródło: radiomaryja.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
mirsinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Wiadomo, narodowa poezja, romantyzm, polityka historyczna hodująca krzywdę narodową i religia – to podstawy polskiej recepty na sukces. Bez tego trudno było by zrekrutować przyszłych fanatycznych samobójców.

mir
Użytkownik
mir

Dokładnie tak. Innymi słowy: im mniejszy pożytek społeczny z danej dziedziny, tym bardziej będziemy go promować, odbierając zasoby z dziedzin posiadających większy pożytek społeczny. Pokrętna to logika.