fbpx

Już 55 protestów wyborczych

INFO: Do Sądu Najwyższego wpłynęło 55 protestów przeciwko ważności wyborów parlamentarnych – donosi stooq.pl.

 

P. Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego poinformował, że 6 protestów złożył pełnomocnik komitetu wyborczego PiS. Dotyczą one wyborów do Senatu w 6 okręgach: nr 100 (Koszalin), nr 75 (Katowice), nr 12 (Toruń), nr 92 (Konin), nr 95 (Kalisz), nr 96 (Kalisz). W protestach PiS wnioskuje o ponowne przeliczenie głosów, zarzucając niewłaściwe zakwalifikowanie głosów jako nieważne, podczas gdy – zdaniem PiS – powinny zostać uznane za ważne.

Protesty wnieśli również pełnomocnicy wyborczy innych komitetów wyborczych. Koalicja Obywatelska chce powtórzenia wyborów do Senatu w trzech okręgach: nr 2 (Jelenia Góra) nr 59 (Łomża i Suwałki) i nr 26 (Pabianice). Zdaniem KO w tych trzech okręgach wybory mogły zostać przeprowadzone z naruszeniem prawa. Do SN wpłynęły także protesty od pełnomocników komitetów wyborczych: Konfederacji, PSL i Ślonzoki Razem.

 

Źródło: stooq.pl

One thought on “Już 55 protestów wyborczych

  1. Tu zawsze był bajzel, improwizacja i szwindle… i zmarnowane miliony podatników, w błoto… system pozostał bez zmian i to jest najgorsze… jeden JKM tego nie zmieni – ma wszystkich przeciwko sobie, bo wszyscy czerpią z tego profity, niestety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.