fbpx

Jednak zapłacimy abonament RTV?

FUTURO: Mimo wcześniejszych obietnic i zapewnień wygląda na to, że w przyszłym roku będziemy musieli opłacać abonament RTV – pisze portal bankier.pl.

 

Portal przypomina, że jeszcze w sierpniu mówiło się o zniesieniu abonamentu. Budżet państwa i tak zasila bowiem hojnie TVP i Polskie Radio, a tylko milion Polaków wywiązuje się z obowiązku opłacania abonamentu. Tymczasem Poczta Polska, która odpowiada za kontrolę obowiązku rejestracji odbiorników, opublikowała stawki za abonament RTV na 2020 rok. Wysokość opłat pozostała taka sama jak w 2019 r. Zdaniem portalu, oznacza to, że abonament nie zostanie zniesiony.

 

Źródło: bankier.pl

6 thoughts on “Jednak zapłacimy abonament RTV?

  1. Wstrętne PO podniosło VAT, no to PiS jak wiek emerytalny powinno zaraz po dojściu do władzy go obniżyć. No ale wtedy brakowałoby na kupowanie głosów i wynagrodzenia dla najwierniejszych z wiernych. Wniosek z tego taki, że PiS gdyby zastało VAT 22% i tak musiałby podnieść go do 23%.
    Nie pamiętam, czy nadal obowiązuje prawo, że jak ktoś nie pracuje to abonamentu nie płaci, co też rozumiem bo mógłby się dowiedzieć na kogo głosować.

    1. Dlaczego my, wolnościowcy, nie nazywamy rzeczy po imieniu? Abonament to ja płacę dobrowolnie za kablówkę, dobrowolnie za Internet, dzięki któremu to piszę. Natomiast “abonament” przymusowy to po prostu ordynarny podatek, taki eufemizm niczym “aborcja”, zamiast “mordowanie niewinnych i bezbronnych ludzi”.

      1. Mamy też “opłaty”, “składki”, “akcyzy”, “fundusze”, “umowę społeczną”, … ale to wszystko dla naszego dobra, żeby tak nie bolało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.