Jakubiak przeciwny “małpkom”

OPINIA: W rozmowie z Wirtualną Polską WCz. Marek Jakubiak stwierdził, iż mocny alkohol powinien być sprzedawany jedynie w butelkach o pojemności 0,75 litra lub większych. 

 

– Jednostki miary sprzedażowe alkoholu nie powinny być mniejsze niż 0,75 litra. To nie jest tak, że nie ma odpowiedzialności producenta. Jak widzę, że w sklepach gminnych, na wsiach sprzedaje się alkohol bardzo słabej jakości w takich kieliszkach plastikowych i jak jogurt ma taką zakrywkę, to my w ten sposób rozpijamy naród i to nie są wcale żarty – tłumaczył p. Jakubiak.

Polityk przywołał przepisy obowiązujące w USA, w myśl których piwo można kupić jedynie w sześciopakach, co ma pomagać w walce z alkoholizmem.

– Jestem za tym, żeby alkohole mocne, takie jak wódka, sprzedawano w butelkach co najmniej o pojemności 0,75 litra – podkreślił poseł.

 

Źródło: wp.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
1084sariuszdead_kaczynskissinceritasb_g Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
1084
Użytkownik
1084

Sądzę, że należy też wprowadzić zakaz sprzedaży bułek, cukierków i cukru poniżej 1Tony. Jak wiadomo, z powodu nadmiernego spożycia cukru umiera rocznie wielokrotnie więcej ludzi niż na skutek spożywania alkoholu. Gdyby cukierki były na tony, to trudniej było by je kupić i było by zdrowiej. Postuluję również, aby pana Marka Jakubka osadzić w celi i głodzić przez kilka miesięcy, karmiąc zbilansowanymi składnikami w rodzaju liści sałaty itp. wszystko to dla jego zdrowia, bo jak widać ma sporą nadwagę i nalaną twarz, a to sprzyja wielu chorobom. Nie można na to pozwolić i w trosce o jego dobro, powinien być odizolowany… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Rozumiem, że tzw. prawicy nie przeszkadza, że mówi to człowiek, który na tym bezpośrednio skorzysta? To mają być te wysokie standardy moralne, że będziecie sobie pisać ustawy pod siebie?

dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

on chyba sprzedał te swoje browary

sariusz
Użytkownik
sariusz

Sprzedał niektóre ze swoich browarów, jest natomiast ciągle właścicielem przedsiębiorstwa Browary regionalne Jakubiak, które ma ciągle kilka browarów. “Jak wyjaśnia Jakubiak, jego działania przypominają nieco zachowanie deweloperów – budują osiedle i sprzedają gotowe mieszkania. W przełożeniu na jego branżę wygląda to tak, że przejmuje upadłe browary, wyprowadza je na prostą, a potem sprzedaje.” https://manager.money.pl/wiadomosci/artykul/marek-jakubiak-sprzedaje-browar-ciechan,161,0,2406305.html
W każdym razie, te “małpki” jak najbardziej psują mu jego interes.

b_g
Gość
b_g