fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

OPINIA: W swojej cyklicznej audycji w Radiu Maryja, prof. Jerzy Robert Nowak ostro skrytykował terapię szokową zaaplikowaną polskiemu społeczeństwu przez p. Sorosa i p. Sachsa, a znaną powszechnie pod nazwą "Plan Balcerowicza".

Prof. Nowak podkreślił, że tak naprawdę to był plan p. Sorosa i p. Sachsa, a p. Balcerowicz był jedynie wykonawcą tego planu. Upewniła go w tym sądzieksiążka p. Sachsa pt. "Koniec z nędzą", w której opisuje, jak przekonywał do swojego planu ówczesne tuzy polskiej polityki – p. Mazowieckiego, p. Geremka, p. Kuronia i p. Michnika.

Prof. Nowak zaznaczył, że żaden z nich nie znał się na ekonomii, jedynie p. Geremek miał o tym jako takie pojęcie, gdyż swego czasu zajmował się dochodami średniowiecznych kurtyzan. P. Nowak podkreślił, że z książki wyłania się szokujący obraz ówczesnych negocjacji i przekonywania do planu polskich polityków. Niewiarygodne ilości alkoholu towarzyszące tym rozmowom przyczyniły się w dużej mierze do przejęcia planu. Np. p. Kuroń według relacji p. Sachsa, po każdej kolejnej wypitejbutelce wódki był coraz bardziej przekonany, że jedynie ten plan może uratować naród polski.

– I tak oto w oparach alkoholu wprowadzono terapię szokową, która zrujnowała większą część polskiego społeczeństwa – podsumował prof. Nowak.

Źródło: radiomaryja.pl

Opracował: G.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x