fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Antylustracyjni dziennikarze "Gazety Wyborczej" tym razem pochylili się nad "ciężkim" losem nieżyjącej już p. Sabiny Kaczmarskiej, byłej korektorki "Tygodnika Powszechnego" i TW SB o psudonimie "Targowska".

"GW" uniewinnia korektorkę i sugeruje wręcz, że publikacje na temat współpracy p. Kaczmarskiej z SB przyczyniły się do jej zgonu w 2007 r.Tymczasem jak pisze p. Roman Graczyk, autor przygotowywanej obszernej pracy na temat inwigilacji środowiska „Tygodnika Powszechnego”, teczka TW "Targowskiej" zawiera rzeczy przerażające. Pierwszym motywem jej współpracy była zawiść i urażona ambicja, a drugim motywem były pieniądze: brała od SB regularną pensję plus od czasu do czasu prezenty.

Od 1966 r. praktycznie do końca PRL, "Targowska" dawała charakterystyki swoich kolegów i koleżanek, a w nich zawierała informacje ewidentnie wystawiające tych ludzi na niebezpieczeństwo. Mówiła też, nie krępując się, o stosunkach intymnych męsko-damskich. Niekiedy komentowała treść własnych donosów słowami w rodzaju: „chciałabym, żeby porządnie dostali po kulach!".

Źródło: rp.pl

Opracował: G.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x