fbpx

Gowin daje głowę za składki na ZUS

OPINIA: Po wyborach nie podniesiemy składek ZUS dla przedsiębiorców. Kładę swoją głowę polityczną, że tak się nie stanie – podkreślił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego JE Jarosław Gowin.

 

P. Gowin pytany, czy może obiecać, że po wyborach nie zostaną podniesione składki ZUS dla przedsiębiorców, zaznaczył, że jest to “zupełnie oczywiste” – podaje bankier.pl.

– Kładę swoją głowę polityczną, że tak się nie stanie. Ani raz taki pomysł nie padł, nie był rozważany. Uważam, że to byłby pomysł absurdalny, zdecydowane podniesienie ZUS-u. Ten ZUS i tak dla dużej części firm jest wysoki – powiedział wicepremier. – Daję rękojmię tego, że nigdy nie rozważaliśmy podniesienia ZUS-u, odejścia od ryczałtu i daję równocześnie rękojmię, że małym firmom, które mają dochody poniżej pewnego pułapu, ZUS będziemy obniżać, w skrajnych przypadkach praktycznie go zera – dodał p. Gowin.

 

Źródło: bankier.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
leon
leon
2 lat temu

A jakie to skrajne przypadki będą? Ktoś mu jeszcze wierzy? Radzę zrobić screena i przypomnieć po wyborach.

cutpurse
cutpurse
2 lat temu

Głowa Gowina może być niewiele warta po najbliższej rekonstrukcji rządu. Oni chcą znieść ten limit po to, aby wyszarpać kasę tu i teraz. Gdy przyjdzie czas wypłacania emerytur, postsanacja będzie już niebytem politycznym.

kar_mac
kar_mac
2 lat temu
Reply to  cutpurse

Był nawet taki (z bratniej partii), co obiecał, że pierwszego co wspomni o podwyższeniu podatków…

sinceritas
sinceritas
2 lat temu

No na razie nikt nie chciał podnieść składki ZUS, ale jest pomysł zniesienia limitu składki ZUS.

Jakub
Jakub
2 lat temu
Reply to  sinceritas

Tak, masz rację. A zniesienie limitu, to de facto podniesienie ZUS dla osób będących powyżej limitu. I ogółem średnio wyższa składka….