fbpx

Główna ekonomistka EBOR: 500+ utrudnia inwestycje

OPINIA: Prof. Beata Smarzyńska-Javorcik w rozmowie z “Pulsem Biznesu” mówiła m.in. o rozdawaniu pieniędzy zamiast inwestowaniu w przyszłość.

 

– Program 500+ pomaga w walce z biedą, natomiast według szacunków ekonomistów wystarczyłoby jedynie 12% obecnych wydatków na ten program, by pomóc biednym – twierdzi prof. Smarzyńska-Javorcik. – Gdy rozdajemy pieniądze wszystkim, w budżecie państwa zostaje mniej na inwestycje w przyszłość – w badania i rozwój, edukację, a więc to, co pomoże krajowi w rozwoju długoterminowym. Drugą negatywną konsekwencją programu jest zniechęcenie do pracy ok. 100 tysięcy kobiet. Mamy starzejące się społeczeństwo, dużą emigrację i obniżony wiek emerytalny – w tych okolicznościach dodatkowe ograniczanie dostępności rąk do pracy nie jest dobrą polityką. Stworzy to poważny problem w systemie emerytalnym – zauważa główna ekonomistka EBOR.

 

Źródło: pb.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
malgondkrakusmirPiotr Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
malgond
Użytkownik
malgond

Tłumaczę z polskiego na nasze: profesorka jojczy, że dają plebsowi, a nie jej.

mir
Użytkownik
mir

Program 500+ w żaden sposób nie pomaga w walce z biedą. Najmniej wydajni beneficjenci, są tak samo mało wydajni jak byli. Natomiast płatnicy netto, dzięki przymusowym sponsorowaniu programu, też są mniej wydajni. Cały ten program to taki wzorzec głupoty.

krakus
Użytkownik
krakus

Wydajność przy urnie wyborczej chyba wzrosła, ale też w końcu spadnie. Czy ktoś odważy się wtedy ten absurd zlikwidować? Stereotypowi Polacy przecież powinni chcieć likwidacji 500+ na zasadzie “ja jakoś wytrzymam ale somsiadowi braknie hehehe”

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

“Walka z biedą” – to jest kolejny socjalistyczny kretynizm; trafnie JKM! Zamiast uderzyć w przyczynę, czyli np. nadmierne opodatkowanie wszystkiego i wszystkich to oni próbują się dobrać od tyłu, od końca, do skutków – brak logiki i myślenia jak zwykle u Lewicy, czerwonych i marxistów! (por. GW, agora, tvn, polsat, Polityka, Przegląd, TP, tok fm etc.).
A dzieci jak się bawiły koło śmietników, tak się bawią, tyle, że z lizakami w ręku, bo ich rodzice nadal są biedni przez podatki… Więc przy okazji, bo to pomocne, kiedy też nasz brexit?! Czekamy! JKM?!