fbpx

Firmy znalazły sposób ucieczki przed PPK

INFO: Znacząco wzrosła liczba wniosków o rejestrację pracowniczych programów emerytalnych, które zwalniają firmy z obowiązku tworzenia PPK – informuje "Rzeczpospolita".

Firmy, które prowadzą u siebie pracownicze programy emerytalne, będą zwolnione z konieczności zaoferowania Pracowniczych Programów Kapitałowych. Mimo że są one droższe. Z wyliczeń Instytutu Emerytalnego wynika, że opłacenie składki do PPE dla 25% załogi, przekłada się na składki do PPK dla 78% pracowników.

– Firmy decydują się jednak na to pierwsze rozwiązanie. Z wielu powodów, choćby dlatego, że w czasach kłopotów ze znalezieniem pracowników może być ono zachętą do wyboru właśnie ich oferty, może w tym względzie dawać przewagę konkurencyjną nad ofertami zatrudnienia u innych pracodawców. PPE to także większa swoboda w inwestowaniu pieniędzy odkładanych przez pracowników – tłumaczy p. Marcin Wojewódka, wiceprezes Instytutu Emerytalnego.

Gazeta podkreśla, że do PPE musi w firmie należeć co najmniej 25% załogi, a składka, którą pracodawca wpłaca na konto pracownika w PPE nie może być niższa niż 3,5% jego pensji brutto.

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments