Fiasko ekoeksperymentu w Krakowie

INFO: Strefa Czystego Transportu to nieudany i niechciany w Krakowie eksperyment. Jednak nowe pomysły na “czyste powietrze” jeszcze bardziej mogą uderzyć w mieszkańców – pisze portal pch24.pl.

 

Jak przypomina portal, wprowadzona w Krakowie Strefa Czystego Transportu negatywnie odbiła się na dochodach przedsiębiorców, którzy wymusili zmiany. W efekcie STC istnieje de facto tylko na papierze. Pomysł nie wypalił, dlatego ekolodzy już myślą nad nowymi “rozwiązaniami”. Proponują m.in., by cena postoju w strefie płatnego parkowania wzrosła trzykrotnie. Zdaniem “ekologów” wysoka cena zniechęci do wjazdu w strefę – więc rozwiąże się przy tym problem korków i miejsc parkingowych. Poszybować mają też ceny abonamentów postojowych dla firm. Kolejnym pomysłem jest kontrola spalin emitowanych przez pojazdy.

 

Źródło: pch24.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
3 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
CypriansinceritasPiotr Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cyprian
Gość
Cyprian

Wysoka cena parkowania w centrum spowoduje to, że emeryci po zaparkowaniu na obrzeżach miasta będą zasuwać do śródmieścia kilka kilometrów na piechotę a na rynku będą parkować lewackie władze miasta z rodzinami i bogaci właściciele maserati i bugatti. Klasyczna mentalność śmierdzących czerwonych odbytów: parkowanie dla wszystkich po równo, dla nas miejsca i przywileje a dla reszty gó…..no.

Piotr
Użytkownik
Piotr

Pewnie, co z tego że Kraków jest zakorkowany, co z tego że chodniki zatarasowane samochodami, co z tego że deweloperzy leją beton gdzie popadnie- nic to! Ważne, że jak coś jest “ekologiczne” to trzeba to skrytykować……..

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

No w korwinizmie obowiązują proste zasady. Ekologia jest zła, bo jest lewacka, a dewastacja przyrody jest dobra, bo wolnorynkowa.

Cyprian
Gość
Cyprian

zlikwidować ustawą samochody

Cyprian
Gość
Cyprian

Żadne polskie miasto nie inwestuje w parkingi podziemne ani w parkingi wielokondygnacyjne, bo lewackie czerwone odbyty kupują parkomaty ( łapówki ) i zatrudniają swoje rodziny do obsługi onych. Chodzi o grabież kierowców a nie o czyste powietrze i odkorkowanie miast.