Epoka socialu dobiega końca?

OPINIA: Zdaniem ekonomistów, epoka rozdawnictwa dobiega końca. PiS nie ma przestrzeni na dalsze zwiększanie socjalu i może tylko tracić w sondażach – podaje interia.pl.

 

Zdaniem ekonomistów, wszystko zależy od koniunktury na świecie. Jeżeli załamanie koniunktury potrwa krótko i szybko się odwróci, finanse publiczne mają szansę wytrzymać obciążenia, jakie narzucił im PiS. Jeśli natomiast cykl koniunkturalny będzie miał “podręcznikowy” przebieg – załamanie finansów państwa staje się prawdopodobne – uważają eksperci.
– Podstawowe pytanie jest, czy będziemy szli ścieżką miękkiego lądowania, czy bardziej gwałtownego hamowania w przyszłości – mówi p. Jakub Borowski, główny ekonomista banku Credit Agricole Polska.

Jednak nawet przy założeniu “miękkiego lądowania”, czyli wzrostu PKB utrzymującego się w Polsce powyżej 3% rocznie w latach 2020-2024, ekonomiści nie widzą “przestrzeni” na zwiększenie przez PiS “socjalu”.

 

Źródło: interia.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
5 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
mirCypriankrakus-sm Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus
Użytkownik
krakus

Pieprzenie. Na 500+ też nie widzieli “przestrzeni”…

-sm
Gość
-sm

Dokładnie tak jak piszesz. Pewnie teraz oczywiście to wyjaśnią. Ekonomia to nie żadna nauka, ponadawali sobie tytuły a ich przewidywania są w okolicach powiedzonek górala co pogodę przepowiada.

krakus
Użytkownik
krakus

Chyba najlepszym praktycznym testem są wyniki akcyjnych funduszy inwestycyjnych. Śmietanka ekspertów osiąga wyniki grubo poniżej indeksu giełdowego. Ale najważniejsze, że prowizja leci.

mir
Użytkownik
mir

Nie prawda. Ekonomia to nauka i posługuje się narzędziami naukowymi. Gra na giełdzie ma za to duży stopień ryzyka i chaosu. To że eksperci słabo grają, to żaden dowód. Matematyk też przegra w ruletkę. 500+ to katastrofa. Ekonomiczna i intelektualna. Nie wiadomo co gorsze.

Cyprian
Gość
Cyprian

Porównanie gry losowej z grą na giełdzie jest niestosowne. do spekulacji potrzebna jest znajomość ekonomii, polityki, psychologii i paru jeszcze innych rzeczy.

mir
Użytkownik
mir

Wyniki gry ekspertów, nie potwierdzają Twojej opinii.