fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

OPINIA: Eksperci są zgodni, że "ustawa antydopalaczowa", którą podpisał JE Bronisłąw Komorowski, to bubel i najprawdopodobniej okaże się niezgodna z Konstytucją.

– Definicja dopalaczy jest płynna i ogólna. Generalnie rzecz biorąc, każda postać chemikaliów może spowodować stan odurzenia. To nie jest zdefiniowane. Nie wiadomo, czy sprzedając nawozy do kwiatów, dopuszczam się tego czynu. Wiadomo, że nie sprzedawane są one do spożycia. Ale jeśli ktoś to spożyje i wprowadzi się w stan odurzenia, to czy narażam się na zarzut handlu środkiem, który prowadzi do odurzenia? – pyta dr Monika Zbrojewska z Katedry Postępowania Karnego i Kryminalistyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Wątpliwości co do treści noweli i trybie jej uchwalania ma też dr Adam Bodnar, sekretarz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

– Senatorowie mówili, że muszą ją uchwalić, bo obiecali premierowi. Wszyscy grają w tę obłędną grę – zdają sobie sprawę, że coś z tą ustawą jest nie tak, ale idą dalej, bo zdają sobie sprawę, że nikt jej nie zaskarży. Żadna partia tego nie zrobi, bo przecież wszystkie za nią głosowały. Rzecznik Praw Obywatelskich dawno już zapowiedział, że w spory polityczne się nie będzie wikłał. Może I Prezes Sądu Najwyższego się na to zdecyduje? – podkreślił dr Bodnar.

Zobacz także: Komorowski podpisał ustawę antydopalaczową.

Źródło: tvn24.pl

Opracował: G.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x