fbpx

E-papierosy zdrożeją o 150%?

INFO: Branża e-papierosów alarmuje, że w przyszłym roku ceny mogą pójść w górę nawet o 150% – podaje interia.pl.

 

Portal przypomina, że pół roku pozostało do opodatkowania akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich. Nowe regulacje obejmą również liquidy, które nie zawierają nikotyny. Branża podkreśla, że nie ma unijnej dyrektywy, która nakazywałaby taki ruch. I dodaje, że ustalone stawki są stanowczo za wysokie. Jeśli zacznie obowiązywać akcyza na poziomie 50 gr/ml, to wg ekspertów może spowodować to wzrost cen nawet do 150%. Wprowadzenie akcyzy może oznaczać również m.in. wzrost szarej strefy i bankructwo wielu przedsiębiorców.

 

Źródło: interia.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
Paweł K.baszaPaweł Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

i dobrze bo to syf, szczególnie, że gówniarze to palą bezkarnie i rak (der Krebs) się zbliża…

basza
Użytkownik
basza

a żesz to j***ny fiskus, a ja właśnie się szarpnąłem: przedtem kupiłem takiego taniego, ale daje zdecydowanie za mało “dymu”. To się szarpnąłem na dość już wypasiony, no i nie-tani. Ale miałem na uwadze m.in. to, że e-dymienie jest duuużo tańsze od nie-e. A teraz-zaraz okaże się, że jednak nie-tańsze!

Oby ich paralus poskręcał!

Paweł
Użytkownik
Paweł

Zlikwidować akcyzę i podatki na używki- ale jednocześnie znieść przymus ubezpieczeń- w tym ubezpieczenia zdrowotnego!! Sam za swoje palisz? Ok- sam za swoje się lecz!! A jak cię nie stać na kosztowną terapie onkologiczną- umieraj na raka!! Sam paliłeś?- czyli sam chciałeś!!!!