fbpx

Dyskryminacja nieszczepionych dzieci

INFO: Zbieranie w rekrutacji danych o tym, czy wypełniono obowiązek szczepienia, nie stanowi dyskryminacji – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, o czym informuje “Rzeczpospolita”.

 

Jak pisze “Rz”, to kolejne orzeczenie potwierdzające, że wymóg, aby dziecko poddane było obowiązkowym szczepieniom ochronnym, jest dopuszczalnym kryterium rekrutacyjnym. “Rz” przypomina, że WSA w Olsztynie orzekł we wrześniu, że rodzice odmawiający szczepień sami je różnicują. Nie mogą wymagać traktowania ich na równi z tymi, którzy przestrzegają obowiązków ustawowych.
Źródło: rp.pl

46 thoughts on “Dyskryminacja nieszczepionych dzieci

  1. Jak masa to masa, jak tłum to tłum, jak wszyscy to wszyscy; ochlokracja/demo jest bezlitosna… bo gdzie tu wolna wola?!

    1. Szczepienia polegają na masowości. Nieszczepieni ograniczają wolność szczepionych i muszą być w jakiś sposób dyskryminowani. Powinni pokrywać straty szczepionym. Opłata jakaś? Oczywiście przymusu być nie powinno, a najlepiej by było, gdyby ludzie szczepili się dobrowolnie. Ale to wymaga pewniej wiedzy, której (wnioskując po wynikach wyborów) w społeczeństwie brak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.