fbpx

Dopiero za 50 lat dogonimy unijne płace?

INFO: Polska może osiągnąć średnią zarobków z UE dopiero w 2069 r. – donosi bankier.pl.

 

Z raportu Salary Catch Up Index, opublikowanego przez firmę Grant Thornton wynika, że jeśli Polska utrzyma dynamikę zarobków z lat 2016-2018, to będzie w stanie osiągnąć średnią wynagrodzeń w Unii Europejskiej… w 2069 r.

“Jeśli wszystkie kraje UE utrzymałyby swoje aktualne dynamiki wzrostu płac, to Polska najszybciej dogoniłaby Portugalię – stałoby się to już w kwietniu 2027 r. Dwa lata później polskie zarobki zrównałyby się z greckimi, a w 2032 r. – z hiszpańskimi. Inne bogate państwa europejskie Polska będzie gonić w kolejnych latach – Włochy w 2037 r., Belgię oraz Finlandię w 2043 r., następnie Francję w 2045 r.” – czytamy w raporcie.
Źródło: bankier.pl

53 thoughts on “Dopiero za 50 lat dogonimy unijne płace?

  1. ok, ale po co?!
    a wtedy i tak nie będzie ani UE ani ich płac cha cha
    acha, to i tak również przez rosnące u nas absurdalnie podatki… w tym ich już dawno przegoniliśmy (ZUS, NFZ, KRUS etc.) cha cha

  2. Buahahaha XD

    Mam lepszą radę. Uczcie się języków i zapraszam na zachód, tam kilka lat nauki ciężkiej i zdobywania kwalifikacji i można ładnie zarabiać już zawsze , albo przejąć umiejętności i otworzyć biznes własny. A jak nie? To można wejść tam w szarą strefę , i tak nikt tam nie wsadzi was do więzienia, bo tam tylko za komentarze w internecie wsadzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.