fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę deregulującą dostęp do 51 zawodów w tym m.in. do zawodów adwokata, radcy prawnego, notariusza i komornika.

Jak informuje na swojej stronie WCz. Jarosław Gowin z PO, jest to I etap legislacyjny procesu deregulacji. Tzw. II transza 25 czerwca 2013 r. została przyjęta przez Radę Ministrów rząd i niebawem będzie przedmiotem prac Sejmu. III transza pod koniec czerwca została skierowana do konsultacji społecznych i międzyresortowych. W sumie dzięki deregulacji ułatwiony ma zostać dostęp do prawie 246 zawodów.

Wśród zmian, jakie przyniesie deregulacja wymienia się łatwiejszy dostęp przez ludzi młodych do obecnie zamkniętych profesji, co wpłynie na spadek poziomu bezrobocia w tej grupie. Wzrośnie też jakość świadczonych usług i spadnie ich cena. Poza tym w znacznym stopniu zostanie ograniczona biurokracja, jaką w tym momencie stanowi konieczność przeprowadzania państwowych egzaminów i obowiązkowych wpisów do rejestrów. Deregulacja stanowi także ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy nie będą musieli ponosić opłat za obowiązkowe szkolenia i kursy.

Zobacz także: Kolejne 104 profesje do deregulacji

Źródło: jgowin.pl

Opracował: TC

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x