fbpx

Decyzja Empiku łamie wolność słowa

INFO: Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wydało oświadczenie ws. naklejek “strefa wolna od LGBT”.

 

SPD ze zdziwieniem przyjęło decyzję firmy Empik o nieprzyjęciu do sprzedaży wydania “Gazety Polskiej” z naklejką “strefa wolna od LGBT’.

– Decyzja ta jest niezrozumiała w świetle prawa, zarówno polskiego, jak i unijnego, ponieważ łamie fundamentalną w ustroju demokratycznym zasadę wolności słowa. Zasada ta gwarantuje każdemu zarówno możliwość wyrażania swoich poglądów, jak i stwarza możliwość wyrażania negatywnej oceny innych poglądów, czy zachowania, co należy uwzględniać w przypadku podejmowania wszelkich działań w obszarze “polityki antydyskryminacyjnej” – czytamy w oświadczeniu.

 

Zobacz także: Empik blokuje sprzedaż “Gazety Polskiej”

 

Źródło: tvp.info

6 thoughts on “Decyzja Empiku łamie wolność słowa

 1. Skandal – prywatny przedsiębiorca sam chciał zdecydować, które gazety będzie sprzedawać. W prawicowej głowie się nie mieści.

 2. To rzeczywiście skandal, żeby ktoś spoza światłego środowiska dziennikarskiego śmiał recenzować negatywnie wytwory tego zacnego gremium zamiast brać wszystko jak leci kłaniając się w pas. Chyba trzeba zarządzić skup interwencyjny tego wydania, żeby twórcy i humaniści mogli godnie realizować swoją misję bez dyktatu rynku (tfu!) komercyjnego.

  1. No przecież!!!! Co innego gdyby chodziło o wydrukowanie tych naklejek, ooo, no wtedy można odmawiać bo przecież: “Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis kodeksu wykroczeń przewidujący karanie za umyślną i bez uzasadnionej przyczyny odmowę świadczenia usług jest niekonstytucyjny. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie krył satysfakcji z wyroku. (http://www.tvn24.pl)”. Jak Kali ukraść krowę to dobrze….

  2. Nie wiem jakie automaty to cenzurują, ale wpisałem posta i zniknął (nie pierwszy raz).. Trudno, napiszę jeszcze raz. Szło to mniej więcej tak:
   No przecież!!! Gdyby chodziło o wydrukowanie tych naklejek to co innego, bo w sprawie drukarza i drukowania
   “Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis kodeksu wykroczeń przewidujący karanie za umyślną i bez uzasadnionej przyczyny odmowę świadczenia usług jest niekonstytucyjny. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie krył satysfakcji z wyroku. (http://www.tvn24.pl)”.. Jak Kali ukraść krowę to w porządku…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.