Część byłych esbeków ma się świetnie

INFO: Funkcjonariusze SB, którzy nie poddali się weryfikacji na początku lat 90. i trafili do systemu powszechnego – pobierają wypracowane emerytury. Ich ustawa dezubekizacyjna nie dotyczy – podaje dziennik.pl.

 

Okazuje się, że nie wszyscy byli funkcjonariusze SB zostali objęci ustawą dezubekizacyjną. Obniżka świadczeń nie dotyczy bowiem tych osób, które nie przeszły weryfikacji i nie mając prawa do mundurowej emerytury, trafiły do ZUS.

Faktycznie, ci, którzy nie zdecydowali się na przejście przez komisję weryfikacyjną, obecnie są w lepszej sytuacji finansowej niż funkcjonariusze, którzy przeszli weryfikację – wyjaśnia p. Damian Sucholewski, adwokat specjalizujący się w sprawach mundurowych.

 

Źródło: dziennik.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
KRZYSZTOF Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KRZYSZTOF
Gość
KRZYSZTOF

Takie jest Prawo wg PiS, oni tak naprawiają wszystko czego się tkną. To banda bolszewickich nieudaczników, apeluje do Konfederatów, zeby spożytkowali właściwie to zwycięstwo, gdzie pierwszy raz od 30 lat wpuszczono nas w bramy Sejmu, i na zasadzie wszystkie ręce na pokład, odsuńmy magdalenkowcow na wieki od władzy!!! W imieniu Ojczyzny!!!! Naszych potomków i wreszcie: na litość boska!