fbpx

Coraz więcej przeciwników szczepień

INFO: Rośnie liczba odmów szczepień. W tym roku padnie kolejny rekord: po trzech kwartałach było ich 44,5 tys., o ponad 4 tys. więcej niż na koniec 2018 r. – podaje gazetaprawna.pl.

 

Na koniec 2019 r. liczba odmów wyniesie ponad 46 tys. Dziś uchylających się w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców w wieku do 19 lat jest 6 osób. Na koniec 2018 r. było to 5,5, a przed 2013 r. – poniżej 1 osoby – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Zdaniem portalu, to efekt tego, że antyszczepionkowcy działają w zorganizowany sposób. Powstają strony internetowe z poradami, jak odmówić szczepienia i uniknąć kary albo przeciągać odmowę. Ostatnio w sieci pojawił się gotowiec, który rodzice mieli dawać lekarzowi do podpisu. To zobowiązanie, że szczepionka jest bezpieczna, a w razie powikłań pojawia się konieczność zapłaty miliona zł odszkodowania.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
5 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
Piotr Grembowiczwasabi1084LeszyRafmir Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

bo to musi być, jeśli już, to właściwa szczepionka do właściwego szczepu, inaczej Death!

wasabi1084
Gość
wasabi1084

“To zobowiązanie, że szczepionka jest bezpieczna, a w razie powikłań pojawia się konieczność zapłaty miliona zł odszkodowania.”

Skoro jest bezpieczna to w czym problem?

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Powrót chorób, które zostały już niemal wyeliminowane, to wielki sukces tzw. “antysystemowców”. Nie ma to jak sprowadzić na dziecko chorobę, w imię walki ze światowym spiskiem lewaków.

mir
Użytkownik
mir

Antyszczepionkowcy to zwykli idioci, a przymus szczepień, choć nie jest wolnościowy, to nie zasługa lewaków, tylko medycyny zdrowego rozsądku.

Leszy
Gość
Leszy

Antyszczepionkowcy to efekt. Efekt wywołany przez działania instytucji państwowych, międzynarodowych organizacji zdrowotnych i koncernów farmaceutycznych. To efekt utraty zaufania ludzi, którzy są traktowani jak bydło. To ruch oporu przeciwko lewicy.

Raf
Gość
Raf

Na tym właśnie polega wolność – masz wybór a nie nakaz.

Leszy
Gość
Leszy

Tak! Ryzyko sprowadzenia choroby na dziecko jest, wg antyszczepionkowców mniej opłakane w skutkach niż panoszenie się światowego spisku lewaków.

wasabi1084
Gość
wasabi1084

Trzeba być debilem, żeby myśleć, że wszystkie szczepionki są takie same i mają takie samo działanie. Jedne są skuteczne, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle. Przykładowo szczepionka grypy, skuteczność praktycznie żadna, poza dodatkowym obciążeniem organizmu i narażeniem na infekcje, bo wirus mutuje tak szybko, że przygotowywana szczenna pionka jest już nieaktualna, na dodatek, pospiech w jakim trzeba ją wyprodukować też nie odbija się dobrze na jakości i testach. Bo jak przetestować szczepionkę na grypę z tego roku, skoro wcześniej jej nie było? Z drugiej strony część szczepionek jest już nieskuteczna, np. na Gruźlicę, praktycznie wszyscy chorzy w Polsce, to… Czytaj więcej »