Coraz więcej Polaków jest biernych zawodowo

INFO: Polska notuje coraz wyższy wskaźnik bierności zawodowej – donosi interia.pl.

 

Z najnowszych danych GUS wynika, że w I kwartale 2019 r. biernych zawodowo i niepracujących było aż 13 365 tys. Polaków. W tym 5 mln to osoby w wieku produkcyjnym. Oznacza to, że na 1000 osób pracujących przypada aż 862 niepracujących lub biernych zawodowo.

– Co 3 osoba w wieku produkcyjnym nie podejmuje się pracy ze względu na obowiązki rodzinne. Większość z nich to kobiety. Przyczynę upatruję w programie 500+, który choć okazał się olbrzymim sukcesem jako program socjalny, to niestety ma też skutek uboczny. Jest nim masowa dezaktywizacja zawodowa kobiet. Szczególnie w świetle planowanego rozszerzenia programu na pierwsze dziecko, matki w rodzinach wielodzietnych dostały silny bodziec do niepodejmowania działalności zawodowej i to one będą w przyszłości najszybciej rosnącą grupą nieaktywnych – mówi p. Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający firmy rekrutacyjnej i outsourcingowej Devire.

Źródło: interia.pl
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
PiS to nie jest centrum, tylko lewicaleda16mir Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mir
Użytkownik
mir

W programie 500+ nie ma nawet promila sukcesu.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

Nie ma w tym nic złego, o ile głosują przeciwko systemowi, a jeżeli głosują na PiS właśnie dlatego żeby nie pracować to znaczy, że są zdemoralizowani do szpiku kości.

leda16
Gość
leda16

Proszę nie pisać bzdur, że z 500+ brutto, utrzymują się dwie osoby: niepracująca matka i dziecko. Natomiast z programu świnia 300+ utrzyma się i świnia i polityk zwłaszcza, gdy zachowa odpowiednie proporcje przy świńskim korycie czyli 30 świń.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

Ja już się pogubiłem z tymi socjalami. Dla mnie to ustrojstwo trzeba zlikwidować jednym ruchem (jakąś ustawą). Nie muszę wiedzieć ile tego jest, natomiast wiem, że to jest idiotyzm – a o kobietę to niech zadba facet żeby nie musiała pracować.