Co piąty Polak chce koalicji PiS-Konfederacja

INFO: “Super Express” zapytał Polaków o przyszłe koalicje.

 

Zdaniem większości Polaków, gdyby Koalicja Obywatelska wygrała jesienną elekcję, powinna wejść w koalicję z SLD. Taką odpowiedź zaznaczyło 54% badanych – wynika z sondażu Instytutu Pollster na zlecenie “SE”.  27% ankietowanych uważa zaś, że KO powinna porozumieć się z PSL-KP. Więcej badanych uznało, że powinno dojść do koalicji KO-Konfederacja (5%), niż tych, którzy uznali za odpowiedni duet KO-PiS (3%).

Jeśli chodzi o ewentualną koalicję PiS, aż 49% badanych nie wie, z jakim ugrupowaniem partia rządząca powinna się porozumieć. Co piąty respondent stawia na koalicję z PSL-KP. Niewiele niższy wynik notuje koalicja PiS-Konfederacja (19%). Więcej badanych uważa, że PiS powinno wejść z koalicję z SLD (7%) niż z KO (5%).

 

Źródło: se.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
Paweł K.cutpurseNokaZAGDKA Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

Ok, ale przed wyborami!

cutpurse
Gość
cutpurse

Koalicja z postsanacją byłaby dla Konfederacji końcem egzystencji politycznej. Nie róbcie tego, co Samoobrona i LPR, bo zostaniecie tak samo skonsumowani w przedterminowych wyborach.

ZAGDKA
Gość
ZAGDKA

Mam dylemat… JKM twierdzi, że wyznacznikiem prawicowości jest przede wszystkim stosunek do spraw ekonomicznych. Kwestie obyczajowe są drugorzędne. OK. Ponieważ JKM jest konserwatywnym liberałem, więc w takim układzie prędzej powinien poprzeć postępowych liberałów niż konserwatywnych socjalistów. W praktyce dzieje się na odwrót. Dlaczego?

Noka
Gość
Noka

Może po prostu ani ci konserwatywni socjaliści nie są aż tak socjalistyczni, ani ci postępowi liberałowie aż tak wolnorynkowi?? Mogą też wchodzić w grę kwestie polityki zagranicznej.