fbpx

Chcą zmiany sposobu rozliczania podatku PIT

INFO: Radni Torunia wraz z prezydentem zwrócili się do Rady Ministrów o zmiany sposobu rozliczania podatku PIT – podaje pb.pl.

 

Radni chcą, aby obywatele płacili je nie w gminach, w których mieszkają, ale tam, gdzie pracują. Apel opublikował w mediach społecznościowych p. Michał Zalewski, prezydent Torunia. W skali Torunia chodzi o 33 mln zł.

– Dysponujemy mniejszym kapitałem, co ogranicza nie tylko inwestycje własne, ale również możliwość sięgania po zewnętrzne finansowanie, które także wymaga sporego wkładu z miejskiego budżetu – tłumaczy p. Zalewski.

Apeluje jednocześnie do premiera o regulacje, które zwiększyłyby liczbę podatników w mieście kosztem licznych, mniejszych gmin.

– Wiemy (…), że zamożniejsi podatnicy często wyprowadzają się poza granice miasta, co oznacza, że ich podatki trafiają do budżetów ościennych gmin. Tymczasem to w Toruniu pozostaje centrum ich życia. Tu pracują, leczą się i korzystają z miejskiej infrastruktury. Tu edukację odbierają ich dzieci – napisał p. Zalewski.

 

Źródło: pb.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
krakusPiotr Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus
Użytkownik
krakus

PIT od każdego źródła dochodu powinien być płacony na konto Urzędu Skarbowego właściwego ze względu na położenie źródła dochodu. I tyle też deklaracji niech wszyscy składają. Jak trwać w podatkowym absurdzie, to konsekwentnie.

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

w sumie racja, logiczne to, ale tutaj idzie im o większy zamordyzm podatkowy i szubienicę, na której zawiśnie społeczeństwo podatników, czyli pracujących (w Polsce to jest ok. 16 milionów ludzi, tylko! + Ukraińcy ok. już 2 miliony?! na ok. 35 milionów mieszkańców, realnie; w tym 10 milionów emerytów/rencistów).