Chcą nowego przedmiotu w szkołach

INFO: P. Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta, postuluje wprowadzenie do szkół nowego przedmiotu – “Wiedza  o zdrowiu” – informuje dorzeczy.pl.

 

P. Chmielowiec napisał w tej sprawie do ministra zdrowia i ministra edukacji narodowej. Jego zdaniem obecny system oświaty zapewnia pewne elementy nauczania o zdrowiu, ale w niewystarczający sposób.

– Podczas lekcji uczniowie zgłębialiby m.in. zagadnienia dotyczące zdrowego trybu życia, poznaliby wybrane jednostki chorobowe i zarys sposobów ich leczenia – tłumaczy rzecznik.

Portal przypomina, że wprowadzenie do szkół przedmiotu o zdrowiu rekomendowała w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli.

 

Źródło: dorzeczy.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
mirkorwinistaTomek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek
Gość
Tomek

Normalnie takich rzeczy nauczali w szkole na zajęciach z biologii i ewentualnie przysposobienia obronnego. Jeśli nauczyciel wykazywał się większą inicjatywą, to organizował pogadanki na godzinie wychowawczej lub zapraszał gości ogarniętych w tym temacie. Chcą poupychać na nowych etatach absolwentów dietetyki, czy tym podobnych “uczonych”?

korwinista
Użytkownik
korwinista

Być może. Ale być może, że chodzi o propagandę szczepionkową. W Polsce zawsze mówią jedno a robią drugie. Taka kurewska mentalność.

mir
Użytkownik
mir

Co to jest propaganda szczepionkowa?