Chcą, by rząd walczył ze smrodem

INFO: Mieszkańcy Siemianowic Śląskich oraz innych polskich miast piszą petycję do władz, by opracowały regulacje prawne, które pozwolą samorządom na skuteczną walkę z uciążliwościami zapachowymi.

Treść petycji dostępna jest na portalu petycjeonline.com. Tam można ją podpisać. W petycji czytamy, że smród jest coraz większym problemem w wielu gminach. Rodzi to konflikty społeczne, które są trudne do rozwiązania z powodu braku przepisów w tej kwestii.

– Gmina ma ograniczone możliwości działania, a wręcz można stwierdzić, iż praktycznie nie może nic zrobić w wyeliminowaniu tego typu zjawisk. Stąd też apelujemy do Pana
Premiera o spowodowanie pilnych prac legislacyjnych, których efektem będzie wdrożenie regulacji prawnych oraz procedur postępowania, pozwalających na szybkie i efektywne ograniczenie odorów, będących utrapieniem nie tylko naszej gminy, ale szeregu innych miast w Polsce. Wierzymy głęboko, że przyjęcie nowych rozwiązań prawnych stworzy tym samym możliwość na zaniechanie nielegalnych praktyk – generujących uciążliwe zapachy, które do tej pory nie mogły zostać objęte jakimkolwiek postępowaniem – ze względu na brak odpowiednich w tym zakresie przepisów – czytamy w petycji.

Źródło: petycjeonline.com

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o