Brytyjski ambasador wspiera Paradę Równości

INFO: Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce spotkał się z organizatorami Parady Równości, która odbędzie się w Warszawie w sobotę 13 czerwca, by zademonstrować poparcie brytyjskiego rządu dla praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transgender (LGBT).

Spotkanie odbyło się w rezydencji ambasadora we wtorek. W trakcie spotkania ambasador Ric Todd przekazał organizatorom egzemplarz "Brytyjskiego przewodnika po zagadnieniach dotyczących lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych oraz ich praw" w języku polskim. Przewodnik jest adaptacją poradnika LGTB wydanego przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

– Wielka Brytania angażuje się w promowanie praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych w Wielkiej Brytanii i za granicą. Razem z Polską z zadowoleniem wsparliśmy zeszłoroczne oświadczenie odczytane na forum ONZ, wyrażające niepokój w związku z łamaniem praw człowieka z powodu orientacji seksualnej – powiedział p. Todd. – Prawa człowieka stosują się tak samo do każdego człowieka, bez względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy wezmą udział w sobotniej paradzie będą mieć satysfakcję z tego wydarzenia i sprzeciwu wobec homofobii i dyskryminacji, jaki wyraża ono w swym przesłaniu. Życzymy wszystkim uczestnikom szczęśliwej, spokojnej i udanej parady – dodał ambasador.

Źródło: Ambasada Brytyjska w Warszawie
Opracował: Tomasz Cukiernik

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o