fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Rada Gospodarcza pod kierownictwem p. Jana Krzysztofa Bieleckiego wypracowała nowe pomysły na reformę systemu emerytalnego. Wszystko wskazuje na to, że przyszłe emerytury będą znacznie niższe.

Pomysł zakłada, że emerytury z OFE wypłacane będąprzez ZUS-bis, a świadczenia zarówno z I, jak i II filaru będąwyliczane wg nowych tablic uwzględniających wydłużające się życie.

Nowe koncepcje nie podobają się JE Jolancie Fedak, minister pracy. Obawia się ona, że wprowadzenietablic trwania życia, które uwzględnią, że żyjemy coraz dłużej, spowoduje, iż kapitał na emeryturę będzie dzielony przez większą liczbę lat, a przez to emerytury będą znacznie niższe. P. Fedak jest również przeciwniczką powoływania odrębnych zakładów emerytalnych, gdyż będą generowały dodatkowe koszty.

Eksperci podkreślają, żegłównąsłabością pomysłu rady p. Bieleckiegojest brak konkurencji o pieniądze emeryta oraz ryzyko zagospodarowania gigantycznych kwot będących w dyspozycji ZUS przez polityków czy niedotrzymania przez nich obietnicy wypłaty świadczenia w wysokości ustalonej w momencie przechodzenia na emeryturę.

Źródło: dziennik.pl

Opracował: G.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x