fbpx

Biały Dom chce przyspieszenia negocjacji z Polską

INFO: Biały Dom ma naciskać na Pentagon, aby przyspieszył negocjacje z Polską ws. wzmocnienia sił wojskowych w naszym kraju – informuje “Rzeczpospolita”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, JE Donald Trump ma też pojawić się w Polsce na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

– Jeśli nie dojdzie do jakichś wpadek, jak z ustawą o IPN, a także jeśli nie nastąpią jakieś nadzwyczajne wydarzenia na świecie, prezydent Donald Trump powinien przyjechać do Warszawy na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Oczywiście jeżeli do tego czasu umowa o wzmocnieniu sił wojskowych zostanie uzgodniona – mówią “Rz” źródła amerykańskie.

Wg “Rz” byłby to jasny sygnał, że choć w przeszłości Polska nie mogła liczyć na europejskich sojuszników, to dziś nie zawiedzie się na Ameryce. Przesłanie tym bardziej czytelne, że na warszawskie uroczystości nie został zaproszony JE Włodzimierz Putin.

 

Źródło: rp.pl

One thought on “Biały Dom chce przyspieszenia negocjacji z Polską

  1. Skoro nie został zaproszony JE Włodzimierz Putin, to widać, że ze strony Kaczyńskiego (jeśli on w ogóle jeszcze ma cokolwiek do powiedzenia) jest to deklaracja polityczna. Putin nie zrobił ostatnio niczego złego Polsce, to UE wymyśla co jakiś czas nowe sankcje przeciwko Rosji, a traci na tym polski rolnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.