fbpx

Będą bronić wizerunku Jana Pawła II

INFO: Reduta Dobrego Imienia, czyli organizacja, której celem jest dbanie o dobre imię Polski i Polaków, postanowiła zająć się ochroną wizerunku św. Jana Pawła II. Wszystko w związku z "falą nienawiści i zniewag, coraz śmielej formułowanych w przestrzeni publicznej".

Na stronie Reduty pojawił się oficjalny komunikat, w którym przedstawione są powody podjęcia działań mających na celu ochronę dobrego imienia św. Jana Pawła II. Poniżej publikujemy jego treść:

"Uczucia religijne katolików, pomimo powszechnie obowiązujących prawnych zasad ochrony tego dobra, są w różny sposób naruszane na masową skalę. Jednym z przykładów jest znieważanie Św. Jana Pawła II, który jako święty Kościoła Katolickiego w szczególny sposób jest otaczany kultem przez Polaków. Odpowiadając na potrzebę przeciwdziałania fali nienawiści i zniewag, coraz śmielej formułowanych w przestrzeni publicznej, Reduta Dobrego Imienia podjęła pierwsze kroki, w celu usuwania z niej treści głęboko znieważających Św. Jana Pawła II. Różne serwisy internetowe, portale społecznościowe, informacyjne są przepełnione publikacjami uderzającymi w uczucia religijne. Stan taki nie może być akceptowany. W ramach podjętych działań RDI wezwała m.in. Google Poland Sp. z.o.o do natychmiastowego usunięcia obraźliwych i zniesławiających Św. Jana Pawła II filmów, które są rozpowszechniane w ramach serwisu YouTube".

Pod komunikatem podpisał Maciej Świrski, prezes zarządu Reduty Dobrego Imienia.

Źródło: rdi.org.pl

Opracował: DZ

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments