fbpx

Bałagan w kraju coraz większy

INFO: Ktoś podszywa się pod polskie MSW – donosi "Rzeczpospolita".

Gazeta pisze, że MSW zaprzecza jakoby pracownik resortu pisał mail do jednego z serwisów komputerów typu MAC. List został opublikowany w ubiegłą środę. Gdyby ta informacja potwierdziła się, oznaczałoby to, że MSW współpracowało ze służbą specjalną i prokuraturą w akcji, która miała miejsce w siedzibie "Wprost".

W momencie, gdy ABW zamierzała skopiować treść dysku redaktora naczelnego "Wprost" – p. Sylwestra Latkowskiego, osoba podająca się za pracownika Wydziału Informatyki i Łączności MSW zapytała o specjalistów z zakresu kopii binarnych dysków komputerów Apple. Chwilę wcześniej p. Latkowski poinformował za pośrednictwem mediów, że agenci ABW mają z tym kłopot, bo nie ma wśród nich technika od tego typu komputerów – podaje "Rzeczpospolita".

Firma, do której wpłynął mail, opublikowała go na Facebooku. Wywołało to lawinę komentarzy. Gdyby ta informacja potwierdziła się, oznaczałoby to, że MSW, szefem którego jest p. Bartłomiej Sienkiewicz- jeden z bohaterów afery taśmowej, współpracowało ze służbą specjalną i prokuraturą.

– Ktoś się pod nas podszywa. Rozważamy w tej sprawie kroki prawne – powiedział p. Paweł Majcher, rzecznik MSW, dodając, że w ministerstwie sprawdzono, że taki mail z niego nie wyszedł.

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.