fbpx

Axel Springer zablokował komentarze internautów

INFO: Przedsiębiorstwo Ringier Axel Springer Polska, wydawca m.in. "Faktu", "Newsweeka" czy "Forbesa", ogłosił, że wyłączył tymczasowo możliwość pisania komentarzy na wszystkich swoich stronach – donosi "Gazeta Wyborcza".

Koncern poinformował, że nie chce, by na jego witrynach pojawiały się komentarze o charakterze antysemickim, urągające mniejszościom narodowym czy religijnym. Poinformował jednocześnie, że pracuje nad sposobem rozwiązania tego problemu i ma nadzieję, że już niedługo przywróci możliwość komentowania na jego stronach.

Jak pisze "GW", reakcja koncernu to skutek doniesienia do prokuratury i pozwów cywilnych skierowanych przeciw temu wydawcy przez JE Radosława Sikorskiego, ministra spraw zagranicznych. Ministra zbulwersowały komentarze internautów, którzy pisali o nim m.in.: "Do fiuta bez napletka hasbarowca, jak ci nasz kościołek przeszkadza to won do OSRAELA, mały icku, czy wiesz, że twoja babcia to rzydówka ubecka z domu Rojer, dwulicowe ścierwo, które dąży do rozkładu polski …do gazu fraglesa". "ty ch… sik-orski pejsaty kondonie". Były też obraźliwe wpisy dotyczące żony ministra.

Zobacz także: Sikorski pozywa za internetowe wpisy.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Opracował: G.K.

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o