Autor “Jak kraść. Podręcznik złodzieja” w komisji PiS

INFO: PiS zatrudnił w komisji ds. Amber Gold doradcę z wątpliwą przeszłością. To p. Kazimierz Turaliński, autor książki "Jak kraść? Podręcznik złodzieja", która kończy się m.in. takim zdaniem: "Uśmiechnij się. Masz fach w ręku. Jesteś złodziejem" – pisze "Rzeczpospolita".

P. Turaliński w swojej książce wyjaśnia m.in., jak oszukać na sprzedaży wynajętego mieszkania, jak wyreżyserować zdradę pomocną przy szantażu albo jak upozorować zgon, by wyłudzić ubezpieczenie. P. Turaliński napisał też inne książki, mogące służyć za poradnik dla przestępców. I ktoś taki został stałym doradcą komisji śledczej ds. Amber Gold, zgłoszonym przez PiS – pisze "Rz". Dodaje, że także po lekturze życiorysu p. Turlińskiego pojawia się wiele pytań. W swoim internetowym CV chwali się bowiem karierą w firmach, które albo już nie działają, albo o ich funkcjonowaniu trudno znaleźć jakiekolwiek informacje.

– Kto nie potrafi myśleć jak przestępca, ten zawsze da mu się wywieść w pole. Idealnym tego przykładem jest afera Amber Gold. (…) Wystarczy przeczytać spis treści każdej z moich publikacji, by odrzucić tezy o podręcznikach dla przestępców. Właśnie złodziei i oszustów pomagam stawiać przed sądami, a uczciwym ludziom pomagam bronić ich praw – broni się p. Turaliński.

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o